Affederek, Ruhunuzu Zincirlerinden Kurtarın

Hadi bugün, yeni bir gün ile, geçmişte herhangi bir nedenden dolayı sizi kırmış, üzmüş veya ihanet etmiş her kim var ise tüm samimiyetimize onları affederek ruhumuzun bu karanlık yanını temizleyip, zincirlerinden kurtaralım ve yeni güzel anlara yer açalım orada.

Affedilmeyen her duygu sürekli, sizle birlikte dolaşarak ağırlığı ile ruhunuzu kamburlaştıracaktır. Yaşam kalitenizi olumsuz bir şekilde etkileyeceği gibi, sizde yarattığı kötü etki ile önünüze gelecek yeni mucizeleri görmenizi de kısıtlayacaktır. Gördüğünüz gibi affedilmeyen her duygu veya kişinin size vermiş olduğu zarar siz affedene kadar bitmediği gibi, en kötüsü göz göre göre sizin buna izin vermenizdir.

Affetmediğiniz her kişi dünyanın bilmem neresinde, sizin tüm bu hissettiklerinizin farkında bile olmadan veya farkında olsa bile umursamadan, kendi hayatını keyifle sürmeye devam ederken, evet yara vermiş ama olmuş bitmiş bir olayı halen şu ana taşımanın sana ve geleceğine verdiği zararın büyüklüğünü tahmin bile edemezsiniz.

Farklı nedenler ile sizi kıran, yanınızda olan veya olmayan hatta artık yaşamıyor bile olabilen tüm insanları, zihninizin içinde tam karşınıza koyacağınız sandalyeye oturtup onların gözlerin içine bakarak (Merak etme bu yüzleşme sana acı verecek son an olacak);

“Seni koşulsuzca affediyorum. Ben senin aynı benim gibi şeşer beşer olduğunu unuttum zamanında. Ben senin bana yaptığın davranışından dolayı, almam gereken dersimi aldım ve bundan dolayı sana teşekkür ediyorum. Senin bana kazandırdığın bu deneyimin, ileride başıma gelecek daha büyük olaylardan beni koruyacağına inanıyorum ve seni yeniden affediyorum. “ deyin. Son olarak kendinizle yüz yüze gelip kendinizi de affetmeyi sakın unutmayın.

Bir kişiyi affetmek demek onunla yine aynı anları paylaşmak demek değildir, ona güvenmek demek değildir, onu sevmek demek değildir. Ama bunların hepsini de yapabilirsiniz. Bu sizin hayatınız ve seçiminiz kimsenin değil unutmayın. Kimse kararlarınızdan dolayı sizi yargılayamaz.

Bakın o size her an ağırlık yapan ve anı yaşamanızı engelleyen bu kamburdan kurtulmuş olacaksınız. Ruhunuz, huzur, sevgi ve şefkat gibi güzel duygular ile yeniden yeşererek hayata bambaşka bakmaya başlayacaksınız.

Bugün umarım büyük bir erdemlilik göstererek bu affedişi sağlayıp, ruhunuza tertemiz bir sayfa açıp yeni bir hayat ile , güzellikler ile, sağlık ile , neşe ile yolunuza devam edersiniz.

Sevgiyle ve anda kalın.

İlgili Yazılar

Yorum Bırak

Web sitenizi girmek zorunda değilsiniz. Diğer alanlar zorunludur.