Adımlarınız ile Gurur Duyun

Şu anki durumunuzu bilmiyorum ama eğer şu anki durumunuzdan memnun değil ve bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız hayatınızda, durduğunuz yerde hayıflanmak yerine harekete geçmek zorundasınız.

Harekete geç demek kolay da nasıl olacak dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü hareketi sağlayacak o ilk motivasyonu yanlış yerde arıyorsunuz. Borçlarınızı ödemek için milli piyangoya, ilişkilerinizi düzeltmek için karşı cinsinize, sağlıklı bir yaşam için spor salonlarına ihtiyacınız olduğunu zannediyorsunuz ve bunların ayağınıza öyle birden gelmesini bekliyorsunuz. Motivasyonu hep dışarılarda bir yerde arıyor ve beyhude bir bekleyiş içine giriyorsunuz. Gün geçtikçe bu bataklığa daha çok saplanıyor ve bir gün yok olup gidiyorsunuz bu bataklıkta ama işin tuhaf yanı, farkında bile olmuyorsunuz bu durumun.

Başlangıç için ihtiyacınız olan tek şey bir ayna. Öyle özel bir ayna değil, gözlerinizin içini görebileceğiniz bir ayna sadece. Bu yazdıklarım veya başkalarının yazdıkları değil sizi kurtaracak olan bu durumdan. Sizi ancak siz kurtarabilirsiniz. Aynada gözlerinizin içine bakın ve cümlelerinizde hiçbir olumsuz kelime içermeyecek şekilde, her gün düzenli olarak, her ne istiyorsanız bunu yapacağınızı söyleyin. Mesela; Mutlu olacağım, sağlıklı olacağım, kilo vereceğim, aşık olacağım, borçlarımı ödeyeceğim diyeceksiniz defalarca. Bunları söylerken kendinizden bir an bile şüphe etmeyene kadar devam edeceksiniz. Eğer durumunuzun iyileşeceğine önce siz inanmazsanız, aynada bunları kendinize söyleyecek kadar bile hareket etmezseniz, hiçbir şey değişmeyecek maalesef.

Sonra kendinize soracaksınız, bu durumu değiştirmek için ben ne yapabilirim gün içerisinde nasıl bir adım atabilirim diye. Durumunuzu düzeltmeye odaklanarak, her attığınız adımın ne kadar değerli olduğunu hissederek harekete geçin. Hayatınızı daha iyi bir duruma getirmek için atacağınız her adımınızla, büyük veya küçük olmasına bakmaksızın gurur duyun. Dışarıdan gelebilecek tüm değersiz ve anlamsız, sizin motivasyonunuzu düşürecek sözlere kulaklarınızı kapatarak devam edin sürekli. Bu tarz insanlar her kiminiz olursa olsun defedin gitsin hayatınızdan. Merak etmeyin hiçbir şey kaybetmez aksine çok şey kazanırsınız. Unutmayın ki kayayı ortadan ikiye ayıran 101. Vuruş değil ondan önce vurulmuş her bir çekiç darbesidir.

Siz bir mucizesiniz, bunu unutmayın. Dünyanızı istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz yegane güç bu inançtır. Umarım bu inanca bir an önce gelir ve hayatın size sunduğu diğer mucizeleri de keşfederek hayallerinizin ötesinde mutlu ve huzurlu bir yaşantınız olur.

Sevgiyle ve anda kalın…

İlgili Yazılar

Yorum Bırak

Web sitenizi girmek zorunda değilsiniz. Diğer alanlar zorunludur.