"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gözlerini yollarda bırakmayın çocukların…

Zaman geçiyor ve gün be gün çocuklarınız büyüyor. Onlarla gerektiği kadar ilgilenmediğiniz her bir saatin, onların hayatlarından çalmış olduğunuz bir saat olduğunu unutmayın. İşiniz her ne olursa olsun, ister bir mühendis, ister bir doktor olun, hiçbir kazanç bu boşluğu dolduramaz. O bankalarda istiflediğiniz paranız, maalesef ne zamanı geri döndürebiliyor, nede bazı değerleri satın alabiliyor. Onların geleceği için zırvalamalarını da bırakın, komik oluyorsunuz. Hiçbir şeyin yarınını siz belirleyemezsiniz, ayrıca bu sizin haddinize de düşmez, akıllı olun.

 

Bir çok kişi dedeliğin veya nineliğin çok daha farklı bir duygu olduğunu torunların daha farklı sevildiğini söylüyor. Emin olun bu insanlar, kendi çocuklarına ayıramadıkları zamanları telafi etmeye çalışan zavallı insanlar.

 

Daha torun sahibi olmadığım için yine de büyük konuşmamakla birlikte sadece şu an bugün hissettiğim duygu evlat kokusunun, gülüşünün dünyada hiçbir şeye değişilemeyeceğidir.

 

Anın kıymetini bilin, hislerinizi, duygularınızı hiçbir şey için ertelemeyin. Çocuklarınızı doya doya, sanki içinize alır gibi öpüp koklayın. Onlara yarın için bırakabileceğiniz en büyük servet budur unutmayın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir