"Enter"a basıp içeriğe geçin

Beyoğlu’nun En Güzel Abisi – Ahmet Ümit

Bir çoğumuzun caddesinden geçerken bile tedirginlik duyduğumuz , hep merak ettiğimiz ama bir türlü cesaret edemediğimiz Beyoğlu’nun arka sokaklarını, yazar ayrıntıları ile tarafsız bir gözle empati yaparak ele almış. Kitabı okurken uçlardan uzak rahatsız etmeyecek şekilde mevcut Emniyet Güçlerinin Durumu, Gezi Olayları , Beyoğlundaki Kentsel Dönüşüm ve bununla birlikte gelen rant kavgaları, 6-7 Eylül olaylarına değinen Ahmet Ümit bu sayede bazı noktalara da okuyucunun dikkatini çekmektedir.

Bunun yanı sıra kitap güzel bir polisiye romanı olmuş. Kim ne derse desin kendi topraklarımızda bizden birilerinin canlandırdığı karakterlerle iyi kurgulanmış bu ve benzeri kitapların yerini bir çok yabancı polisiye kitabı tutamaz. Başkomiser Nevzat başta olmak üzere bir çok karakterde bizlerden veya çevremizdeki insanlardan birileri gizli. Beyoğlu’nun En Güzel Abisi, bir cinayet ile başlayan olaylar ve bu olayları araştırırken ortaya çıkan farklı konular ile soluksuz okumak isteyeceğiniz bir kitap, kesinlikte tavsiye ederim.

 

Not: Belki benim gibi merak edersiniz diye 6-7 Eylül olayları ile ilgili youtube üzerinde bulduğum iki linkide aşağıda gönderiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=_EfCd8zLoaQhttps://www.youtube.com/watch?v=bKAqc_Aww6s

https://www.youtube.com/watch?v=_EfCd8zLoaQhttps://www.youtube.com/watch?v=bKAqc_Aww6s

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir