"Enter"a basıp içeriğe geçin

Akışta Kal, Korkma !

Gerçek anlamda yaşanmış bir hayat, her an akışta olan bir hayattır. Dağların eteklerinde dolaşırken bir çatlaktan akan ve kana kana hiç düşünmeden içtiğin su gibi temiz ve huzur verici ol. Akışta olan bir hayatta bu su gibi temiz ve huzur verir insana.

Her gün bir önceki günün aynısını yaşamaktan sıkılmadın mı ?

Hiç bir an olsun, durup düşündün mü bu sıradanlığın sebebini.

Ben sana gerçeği söyleyeyim, bu hep korkuttu seni.

Yaşanan aynılar sana güven verdi, sana kalın kalın duvarlar çizdi ve sen kendini içerde güvende zannederken aslında bir hapishanede ömrünü çürüttüğün aklına bile gelmedi.

Şimdi kendini bir ahmak gibi savunmaya geçme hemen biraz dinle beni.

Ben sana her şeyi bırak harekete geç demiyorum. Senin kadar benimde hayatta sorumluluklarım var bende bunun bilincindeyim. Benim sada söylediğim sadece bakış açını değiştir. Her gün evden işe gittiğin yoldan farklı bir yol dene. Her gün selam verdiğin insanların dışında yeni birileri ile tanış. Her gün okuduğun klasik kitapların arasına bilim kurgu kitapları sok. Her gün işinde aynı şeyi yapacağın farklı şeyler dene. Gönlünü her türlü duyguda zengin kıl , farklı kıl. Ancak bu şekilde yaşadığını anlayacaksın. Mesela her gün aynı saatte yatma yada aynı saatte kalkma, aynı yerde yemek yeme. Belki bu akış seni bambaşka bir dünyaya götürecek, sana bambaşka bir bakış açısı ekleyecek.

Şu tıngır mıngır rayında giden hayat trenini çıkar raylardan. Eğer olurda bir gün yine aynı raya dönmek zorunda kalsan bile en azından denemiş olacaksın. Merak etme her zaman su akar ve yolunu bulur ve zaman her şeyin ilacıdır. Akışta olduğun sürece tüm dertler gün gelir bir su gibi akar gider ve bir gün er yada geç gülersin dert dediğin şeylere…

Sağlıkta ve akışta kal.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir